On-Line Rezervacie

Akcie

  
    AKCIE
 

 QR vizitka pre chytré telefónyFacebook

Slovenský jazyk čeština polski hungary english Deutsch русский


Región SPIŠ - všeobecne

Región Spiš je známy na Slovensku bohatstvom historických pamiatok a množstvom významných ložísk. Predovšetkým lákajú návštevníkov historické centrá Levoče a Kežmarku. Nemožno nespomenúť rozlohou najväčší hrad strednej Európy, Spišský hrad. Spišská Nová Ves a Smižany sú ideálnym miestom na ubytovanie, ak chcete lepšie spoznať tento región. Sú vzdialené 10 km od Levoče, 20 km od Kežmarku a 25 km od Spišského hradu. A súčasne sú vstupnou bránou do Slovenského raja. Zo Spiša už nie je ďaleko podniknúť

1-dňový výlet do Vysokých Tatier, ísť sa splaviť plťami po Dunajci a navštíviť Červený kláštor, alebo prežiť niekoľko dní na termálnom kúpalisku vo Vrbove.

 
Kežmarok

Za svoju prosperitu vďačí kráľovským privilégiam. V meste už vidieť Vysoké Tatry, ktoré dodávajú mestu horskú atmosféru. Najviditeľnejšou pamiatkou v meste je evanjelický kostol. Neďaleko sa taktiež nachádza drevený kostol. Nezaostáva ani kostol Červeného kríža, ktorý bol postavený v 15. stor. spišskými Nemcami. Nájdeme tu taktiež ako v Levoči diela Majstra Pavla.

 
Levoča

Dlho bola Levoča najprosperujúcejším mestom regiónu. Najväčší rozkvet zaznamenáva medzi 14. a 17. storočím. Slobodné kráľovské mesto sa živilo obchodom a sochami z dreva. V kostole sv. Jakuba sa nachádza najväčší drevený oltár na svete 19 m vysoký a 6m široký. Bol postavený Majstrom Pavlom z Levoče v 16. stor. Okrem oltára tu nájdeme ďalšie významné diela tohto majstra. Nemožno obísť ani radnicu pred, ktorou sa nachádza známa klietka hanby.

 
Spišský hrad

Bol postavený Maďarmi v 12. stor. Interiér hradu je sprístupnený verejnosti, a mohutné hradby poskytnú návštevníkovi nezabudnuteľný zážitok. Hrad patrí k pamiatkam UNESCO.

 
Spišská Nová Ves

Mesto so 40 000 obyvateľmi je bránou do Slovenského raja. Vyvinulo sa z osady a v polovici 13. storočia ju dosídlili nemecí kolonisti. Centrum mesta charakterizuje renesančný štýl. Mesto má jedno z najväčších námestí vretenovitého typu v Európe, ktoré dáva mestu s pôvodne gotickými, renesančnými poschodovými meštianskymi domami lemujúcimi námestie osobitý raz. Nenechajte si ujsť divadlo Reduta, secesného štýlu, evanjelický kostol zo 14. stor. ktorého zvon má výšku 86m, goticko rímsko-katolícky kostol a budovu vlastivedného múzea na Letnej ulici s Levočskou bránou.

 


Telefon

+421 53 / 4431349
+421 905 150 308

Kontakt

Penzión Franmark
Tomášovská 32
053 11 Smižany
Predaj biolámp BIOPTRON , BIOPTRON , BIOLAMPY, Zdravie a krása
UCaDS - Unlimited Creative and Design Studio Tvorba web stránok Tvorba internetových obchodov, E-shopov Internetový marketing a SEO služby Servis a správa výpočtovej techniky a sietí
All Shop 4 You MOL-náradie predaj profi a hobby náradia UCaDS Servis It tvorba webstránok a eshopov Armpek - Armyshop - Predaj sortimentu s vojenským tovarom