On-Line Rezervacie

Akcie

  
    AKCIE
 

 QR vizitka pre chytré telefónyFacebook

Slovenský jazyk čeština polski hungary english Deutsch русский


Slovenský raj

Národný park Slovenský raj tvorí vápencové pohorie, ktoré je súčasťou Spišsko-gemerského krasu. Na západe susedí s Nízkymi Tatrami, na juhu s centrálnou časťou Slovenského rudohoria a na severe s Hornádskou kotlinou. Pokrývajú ho prevažne jedľovo-bukové lesy. V prízemí bolo doteraz objavených 69 jaskýň. V okrajových častiach vznikli kaňóny, vo vnútri územia zase tiesňavy a rokliny so strmými bralnými stenami, skalnými stupňami a vodopádmi. Uvidíte, že mnohé z roklín je jednosmerných, preto doporučujeme dodržiavať tieto pokyny, ak sa chcete vyhnúť zbytočným problémom a komplikáciam.

 
Dedinky

Dedinka nachádzajúca sa na okraji umelo vytvoreného jazera, v ktorej nájdete niekoľko ubytovacích zariadení a maých obchodov. Ak bývate na Čingove, alebo v Smižanoch doporučujeme Vám ísť autobusom zo Spišskej Novej Vsi na Dedinky a vratiť sa cez Zejmársku roklinu na Čingov resp. do Smižian pešo. Túra trvá 6 až 7 hodín, prípadne sa môžete zastaviť aj na Kláštorisku.

 
Kláštorisko

Je miestom kde sa krížia skoro všetky turistické trasy Slovenského raja. Nájdete tu ubytovanie počas celého roka. Objavíte tu zrúcaninu bývalého dôležitého kláštora; Kláštorisko je vzdialené pešo 2 hodiny od Čingova a 3 hodiny od Smižian.

 
Klauzy

Klauzy boli známe ťažbou dreva. V minulosti tu bol vybudovaný systém , ktorý pomáhal zvážať drevo až do rieky Hornád a po Hornáde až do Smižian. Drevo tu už nie ťažené, ale systém zvozu dreva tu ešte nájdete.

 
Dobšiná

Z dediny Dobšiná sa dostanete do Dobšinskej ľadovej jaskyne. Jaskyňa je prístupná verejnosti iba v lete a kazdoročne ju navštívi 100 000 návštevníkov.

 


Telefon

+421 53 / 4431349
+421 905 150 308

Kontakt

Penzión Franmark
Tomášovská 32
053 11 Smižany
Predaj biolámp BIOPTRON , BIOPTRON , BIOLAMPY, Zdravie a krása
UCaDS - Unlimited Creative and Design Studio Tvorba web stránok Tvorba internetových obchodov, E-shopov Internetový marketing a SEO služby Servis a správa výpočtovej techniky a sietí
All Shop 4 You MOL-náradie predaj profi a hobby náradia UCaDS Servis It tvorba webstránok a eshopov Armpek - Armyshop - Predaj sortimentu s vojenským tovarom